Turėklai - Laiptai Tureklai Stogeliai
 
Tadas Sidaras
Mob.tel. +370 650 92090
E.p.info@sidaras.lt

Turėklai

Nerūdijančio plieno turėklai Dažyto plieno turėklai Turėklai su medžiu Turėklai su stiklu

Tai ne tik apsaugos elementas, tai ir grožio detalė Jūsų namams.

Snku jaustis saugiai, kai atrama į kurią remiesi, juda. Todėl turėklų tvirtumui ir stabilumui mūsų meistrai skiria ypatingą dėmesį.  Plačiau apie turėklus skaitykite straipsnyje:  Ką vertėtų žinoti apie turėklus ir jų kokybę

Gaminame įvairių tipų turėklus iš nerūdijančio ir dažyto plieno. Taip pat turėklus su stiklo bei medžio elementais.

Turėklą sudaro porankis, statramčiai, užpildas bei šias dalis jungiantys elementai. Tačiau tai nėra nekintanti taisyklė jei tik tai atitinka pagrindinius reikalavimus - saugumą, estetiką, pageidaujamą kainą.

Statybos techninio reglamento vietos, kuriose paminėti turėklai:

 STR gyvenamieji pastatai

 STR vienbučiai gyvenamieji pastatai

 STR visuomeninės paskirties statiniai

Įprasto nerūdijančio plieno turėklų konstrukciją sudaro D40 mm arba D50 mm skersmens porankis, D40 mm skersmens arba 40x40 mm kvadratinis statramstis, bei užpildas iš kelių eilių D12 mm vamzdelių (skersinukų) arba užpildas gali būti 8 mm (kartais 10 mm) storio grūdintas stiklas.

Rekomenduojama mūsų diegiama naujovė – nerūdijančio plieno turėklai su dažytu statramsčiu, dažymo metodas – polimerų danga (miltelinis dažymas). Tai ypač pagražina ir pagyvina turėklus, jie tampa ne tokie „šalti“. Rekomenduojamos pasirinkti dažymo spalvos – sendinto vario imitacija, sendinto sidabro imitacija. Didesnė spalvų pasirinkimo galimybė renkantis dažymo metodą pulevizatoriumi, tokiu atveju galima pasirinkti daug kaltinio metalo imitacijų atspalvių, smėlio imitacijų.

   
Lauko turėklams dažniausiai naudojamas nerūdijančio plieno porankis, kadangi jis nesidėvi ir lengvai valomas.

Vienas iš saugiausių lauko turėklų variantų - turėklai su grūdintu stiklu. Grūdintas stiklas sunkiai sudaužomas, o jei ir atsitinka toks atvejis - jis sprogsta į sąlyginai saugius smulkius elementus.
   
Pigesnis turėklų variantas – dažyto plieno turėklai. Jie dažniau tinka laiptinėms, kuriose yra sąlyginai nedaug butų, lauko turėklams ar terasų turėklams ir kitais atvejais, kai porankis nebus intensyviai dėvimas.

Įprasto juodo dažyto plieno turėklų elementai susideda iš 50x25 mm kvadratinio porankio, 40x20 mm kvadratinio statramsčio ir trijų eilių 15x15 mm atitvaro.

Galimi dažyti ir apvalaus profilio turėklai
   
Įprasto turėklo dalių medžiagos gali būti keičiamos pagal šeimininko poreikį ir požiūrį. Meistras visada atviras Jūsų fantazijai, o taip pat ir pats gali pasiūlyti daug idėjų.
  
Gaminame prancūziškus balkonėlius, aptvarus. Lietuvos statybos techniniame reglamente „Gyvenamieji pastatai“ tai geriausiai apibrėžia 226.1 punktas. Tai gali būti įvairaus tipo aptvarai – paprasto turėklo tipo, kalviškųjų turėklų tipo, gali būti ir grūdinto stiklo atitvaras. Taip pat gaminame kalviškuosius turėklus
  MA-040 
Vienbučių gyvenamųjų namų interjere porankis dažniausiai pasirenkamas medinis (ąžuolas arba uosis). Medis daugiau suteikia namams jaukumo, „šilumos“. Didesnis laiptų ir laiptų turėklų pavyzdžių pasirinkimas skyriuje apie laiptus.

                                         Dėmesio - geros turėklų kainos: 
                                  Tiesūs terasiniai turėklai - 70 €/m*, turėklai ant laiptų - 78 €/m*

Į kainą įskaičiuojama:
1) Turėklų individualus projektavimas pagal kliento poreikį;
2) Turėklų iš dažyto plieno, aukštis 0,9 ... 1,2 m, gamyba. Medžiagos: porankis - vamzdis 50x30 mm, statramstis – vamzdis 40x20 mm, skersinukai 3 eilės – vamzdis 15x15 mm. Stabilumas garantuojamas;
3) Turėklų sumontavimas, nugruntavimas ir nudažymas.

* kaina Kaune, gamybai ne mažiau kaip 10 m. Kituose miestuose +1 €/km nuo Kauno m.